Jak wygląda konsultacja trychologiczna?Card image cap

Pewnie zastanawiacie się jak wygląda pierwsza wizyta u trychologa?

A więc właśnie jest ona naprawdę ważna w znalezieniu przyczyny wypadania włosów jak i problemów z nimi. Pozwala na wykluczenie wszelkich problemów wewnętrznych, które mogłyby przeszkadzać w prawidłowym odroście włosa.

Aby trycholog dobrze ocenił stan skóry głowy i włosów, i pomógł musi poznać historię pacjenta.Potrzebna jest dokładna i wnikliwa analiza.Czasami problem jest na tyle złożony ,że podczas jednej i pierwszej wizyty nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania i zaproponować kuracji trychologicznej.

Do każdej wizyty u specjalisty należy się odpowiednio przygotować:

1. Najlepiej zanotować wszelkie nieprawidłowości i problem jaki nas dotyczy.
2. Powinniśmy umieć określić czy kiedykolwiek był problem ze skórą głowy.
3. Podczas wywiadu należy powiedzieć o wszystkich dolegliwościach zdrowotnych i chorobach przewlekłych.
4. Nie myć głowy min 24 h przed wizytą pozwoli to dokładnie ocenić stan skóry głowy i ocenę mieszków włosowych .
5. Najlepiej nie stosować przed badaniem żadnych produktów do stylizacji.
6. Zrobić listę ostatnio używanych kosmetyków do włosów.                                                                                                                                      7. Farbowanie włosów też należałoby przesunąć o ok 2 tyg lub zaplanować je po konsultacji.
8. Zrobić listę przyjmowanych leków i suplementów.
9. Jeżeli wykonywałeś w przeciągu 6 m-scy badania laboratoryjne warto je ze sobą zabrać. Po dokładnym wywiadzie trycholog może zlecić badania uzupełniające.
10. Podczas konsultacji będą poruszane zagadnienia z zakresu diety, wysiłku fizycznego , odpowiedniej ilości wody.


Jeżeli przed konsultacją pojawiają się jakieś wątpliwości lub czasem tak bywa włosy “przestają wypadać “ to i tak należałoby tą wizytę odbyć bo problem się nie zmniejszy a u dobrych trychologów terminy są odległe. Należałoby zadzwonić do gabinetu w którym jesteśmy zapisani i dopytać o szczegóły, kwotę wizyty i jak ona wygląda.Tak naprawdę takich informacji dowiedzieć się należy przed zapisem do trychologa.

Trycholog/kosmetolog lub Pani recepcjonistka powinny dokładnie wyjaśnić na czym polega wizyta i co jest niezbędne do przygotowania się ze strony pacjenta.To pozwoli na lepsze przygotowanie pacjenta do wizyty. W razie pytań lub wątpliwości dzwońcie i pytajcie to akurat nic nie kosztuje a wy będziecie spokojni, że trafiliście do właściwego specjalisty. Po konsultacji trychologicznej i badaniu włosów i skóry głowy trycholog jest w stanie określić problem z jakim przyszliście. Powinien umieć przedstawić schemat kuracji która pomoże Wam rozwiązać ten problem. Zastosowanie się do zaleceń i przestrzeganie pewnych zasad pozwoli na odbudowę i wzrost włosa.

Najlepszy schemat udanej kuracji to porządek wewnątrz organizmu, właściwa dieta i suplementacja, odpowiednia dobrana pielęgnacja domowa oraz zabiegi trychologiczne w gabinecie.Tak zaopiekowany pacjent ma szansę na odbudowę zniszczonych włosów, poprawę jakości skóry głowy, zaprzestanie wypadania i odrost nowych włosów.

Trychologiczne zabiegi tak samo jak kosmetologiczne tylko i wyłącznie wspomagają i silnie wzmacniają skórę i włosy. Intensywna terapia jak rółwnież przypominające zabiegi są kluczem do pięknych włosów. Klient musi przez okres terapii wyciągnąć jak najwięcej wiedzy aby problem nie powrócił. To dlatego w gabinecie tak bardzo propagujemy wiedzę o włosach.


Zostaw swój numer telefonu,
a na pewno oddzwonimy.


Imię
Numer telefonu:


Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera. 

Zapisując się akceptujesz politykę prywatności RODO.

.